W służbie Ordo

Zerwane Łańcuchy cz. 2

Do Akolitów dołącza nowy członek świty Inkwizytora Varraka – tajemniczy scybernetyzowany żołnierz Solomon Scythia. Jednocześnie znika gdzieś Nexis.

Baron Ulbrexis proponuje sprawdzić jedną z tajnych kryjówek pierwotnych Zerwanych Łańcuchów. W tym celu Akolici wyruszają w głąb kopalni Bruzdy. Ulbrexis prowadzi ich do ukrytego przejścia, które prowadzi do niewielkiego szybu na szczycie którego znajduje się niewielkie pomieszczenie na 3 osoby. Graves i Nihilius wspinają się tam jako pierwsi, ale odkrywają że pomieszczenie wcale nie jest małe, a sięga wysoko aż do powierzchni. W kryjówce znajdują się także mutanci. Po krótkiej walce, mutanci zostają pokonani. Ocalały terrorysta informuje Akolitów że mieli czekać tu aż nadejdzie sygnał od Morrira oznaczający rozpoczęcie powstania przeciw ciemiężycielom z powierzchni. W pomieszczeniu także znajduje się wymiarowa technologia Ząbkowanego Pytania, choć jeden ze wsporników wydaje się być skuty. Graves likwiduje ocalałego terrorystę po czym Akolici wracają na powierzchnię. Analiza kolejnych fragmentów technologii Pytania wskazuje iż symbole nie są związane bezpośrednio z mocami Chaosu, a po prostu z immaterium.

Akolici sprawdzają także kapitana Morwena, dowódcy lokalnego oddziału Królewskich Biczy, ale dochodzą do wniosku że jest on tylko wykorzstywującym swoją pozycję pijakiem. Udaje im się jednak zagwarantować sobie pomoc Biczy w przypadku odkrycia kolejnego celu ataku Łańcuchów.

Po sugestii Proctora Rotlana i wskazówkach Ulbrexisa Akolici udają się na spotkanie z lojalnymi mutantami zamieszkujacych Twarde Komnaty, stare kopalnie głęboko pod ziemią. Czasem wychodzą oni na powierzchnię by handlować rzadkimi rudami za potrzebne im przedmioty. Przewodzi nimi stary mutant o imieniu Olion. Ulbrexis ujawnia się Olionowi, który obiecuje pomoc przeciw Łańcuchom, gdyż także nienawidzi Morrira i jego metod.

Dzięki pomocy mutantów oraz psychicznej wrażliwości Nihiliusa, Akolitom udaje się namierzyć kolejny cel ataku Zerwanych Łańcuchów – kompleks kopalni zwany Krzyżem Hazazela, szeroka na 80 metrów jaskinia z 4 poziomami mniej więcej co 10 metrów wysokości. Wsparci przez Arbites i oddział Biczy Akolici przygotowują zasadzkę. Atak mutantów istotnie następuje i w kopalni rozpoczyna się bezpardonowa walka. Graves z Solomonem ostrzeliwują mutantów z górnego poziomu, Hydrathmos z trzeciego, zaś Nihilius poluje na Raze – towarzyszącą mutantom pirokinetyczkę.

Na scenę wkracza jednak Morrir i Throgel niosący worek z bombą. Obaj mutanci okazują się być bardzo odporni na ostrzał, zatem Nihilius zlatuje na najniższy poziom aby zająć się nimi bezpośrednio. Nagle w kopalni ujawnia się Ulbrexis, co powoduje wielkie przerażenie u Morrira. Dekoncentrację mutanta wykorzystuje Nihilius który za pomocą mocy psychicznych wyrywa bombę z rąk Morrira. Throgel okazuje się nie być odporny na ostrze Venatorii Solomona, a samą bombę unieszkodliwia Hydrathmos ostrzałem ze swojego wzmocnionego lasguna. Raze pada z ręki Gravesa, który ponownie okazuje się być odporny na działanie mocy psychicznych. Morrirowi udaje się uciec.

Comments

W dużym skrócie tak było :)
Choć nadmieniłbym, że:
1) Nihilus był super potężną choć chaotyczną wiedźmą i po raz kolejny jego gra mnie bawiła (jego zachowaniu na początku pominę)
2) Graves przechodził przez kulę ogniste i w ogóle zachowywał się momentami jak berseker (jakaś ewolucja postaci czy opętanie)
3) Hydrathmos wykazał się uporem godnym Mechanicusa i nas uratował unieszkodliwiając bombę
4) o moim skoku ala Batman i innych wyczynach skromnie nie wspomnę ;)

Zerwane Łańcuchy cz. 2
 

NihilIus!! Dziękuję..

Zerwane Łańcuchy cz. 2
 

nie ma za co :) jesteś świetnym graczem i tyle :)

Zerwane Łańcuchy cz. 2
brathac brathac

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.