W służbie Ordo

Interludium - Iocanthos

Iocanthos przywitała Was gorącem, dusznością i wszechobecnym, mdląco-słodkim zapachem kwiatów pyłku ognioducha. Port Cierpienie to główna enklawa cywilizacji imperialnej na całej planecie. Jedyny port gwiezdny, rafinerie gdzie pyłek przerabiany jest na narkotyki bojowe dla legionów karnych Gwardii sektora i siedziba Administratum. Poza Portem na bezkresnych równinach, panują lokalne plemiona, toczące między sobą wieczne starcia o dominację.

Skierowaliście swoje kroki do lokalnego szpitala, prowadzonego przez Siostrę-Szpitalnika Xanthe. Tam znaleźliście cel swojej podróży. Zamknięte w komorze stazy ciało starszego człowieka z wypalonym piętnem Scholastica Psykana na prawym policzku. Siostra Xanthe wyjaśniła, iż około dwóch miesięcy temu Aristarchus wraz z grupą podobnych Wam Akolitów wyruszyli do osady Stern Hope, gdzie Prałat Orland Skae budował świątynię ku czci Boga-Imperatora, by zbadać pogłoski o dziwnych psychicznych zjawiskach jakie miały się tam wydarzyć. Po około trzech tygodniach, do Portu dotarł tylko jeden z ocalałych Akolitów, przynosząc informację o walce ze straszliwym Daemonem, który przejął kontrolę nad Skae i omotał Aristarchusa. Temu Akolicie udało się przezyć, ale pozostali zapłacili za to życiem. Choć udało im się w jakiś sposób pokonać Daemona. Adeptki Sororitas z sąsiedniego Opactwa Świtu odnalazły ciała zabitych i tą dziwną fałszywą kartę Imperialnego Tarota, zbudowaną w oparciu o dziwną xenotechnologię. Wasz Mistrz wysłał po Was statek “Verdant Glory”, dowodzony przez Wolnego Kupca, Baltisa Mecathera, który powinien dotrzeć w ciągu 2-3 tygodni. Do tej pory możecie zatrzymać się w szpitalu.

No to macie trochę wolnego. Opis Iocanthos w podręczniku głównym str 300-302. Jeśli macie jakieś pomysły na wykorzystanie wolnego czasu na planecie, czekam na nie do poniedziałku. – brathac

Comments

Jakaś szansa, żeby położyć łapę na lepiej przyjrzeć się tej karcie? Ewentualnie będę szukał ludzi (kupców/psionów/heretyków), którzy mogą mieć informacje dotyczące Imperialnego Tarota i jego “mutacji”. Z drugiej strony robię wjazd na katedrę i tam próbuje się zaprzyjaźnić i dostać do biblioteki albo osób z wiedzą.

Interludium - Iocanthos
 

Karta jest w Waszym posiadaniu więc nie widzę problemu. To Magus of Executeria. O Tarocie dowiadujesz się ogólnie że to artefakty używane przez wróżbitów Imperium. Na Iocanthos nie ma za dużo uczonych ludzi w tym temacie. Jaką katedrę?

Interludium - Iocanthos
 

Kościół, świątynię, Kirche, eglesia – duże, mało okien, wieża, posągi, ludzie czasem śpiewają w wysokim gotyku.

Interludium - Iocanthos
 

spędza czas gapiąc się godzinami w jakiś punkt w przestrzeni lub sprawdzając czy nikt Nas nie obserwuje, śledzi.

Interludium - Iocanthos
 

szukam:
1) chętnych i pięknych kobiet
2) piwa i innych napoi + dobrego jedzonka :) MIĘCHO
3) jakieś bijatyki (trzeba się jakoś rozerwać :)
4) może jakie polowanko :) ale musi być zabawnie
i na to wyciągam kolegów z drużyny, którzy akurat nie mają warty

Interludium - Iocanthos
brathac MichalTurek

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.